LegitLex | Юридические услуги в Донецке

Недействительность регистрации партии

  • PDF

  До ________ Господарського суду України

м. __________________________________

ПОЗИВАЧ: ___________________________

ВІДПОВІДАЧ:__________________________

 

ПОЗОВНА ЗАЯВА 

про визнання недійсним розпорядження голови про реєстрацію партії ________________ в органах влади ___________ партія була створена наказом ___________________ р. за № _______, як _____________.

Партія керувалася Положенням про ______________, яке затверджене _____________________. У теперішній час основними документами, які регулюють діяльність партії, є: _______________________________________. Партія знаходиться у складі ________________ в якості _________________. Але згідно з Постановою ВРУ «Про департизацію державних органів, установ та організацій» від 24 серпня 1991 року N 1429-XII, діяльність організацій політичних партій в усіх органах державної влади та управління, правоохоронних органах, установах радіо і телебачення, інших державних установах, органах і організаціях повинна бути припинена.

Партія була зареєстрована як юридична особа. Вважаємо як оспорюване рішення про реєстрацію як юридичної особи ________________ партії, незаконним з таких підстав: 

  • відповідно до ст.6 Закону України «Про політичні партії України» від 5 квітня 2001 року, N 2365-III (надалі – «Закон про партії»), не допускається створення і діяльність структурних осередків політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях.
  • Стаття 10 вказує, що рішення про створення політичної партії приймається на її установчому з'їзді (конференції, зборах). Це рішення має бути підтримано підписами не менше десяти тисяч громадян України, які відповідно до Конституції України мають право голосу на виборах, зібраними не менш як у двох третинах районів не менш як двох третин областей України, міст Києва і Севастополя Автономної Республіки Крим. На установчому з'їзді (конференції, зборах) політичної партії затверджуються статут і програма політичної партії, обираються її керівні і контрольно-ревізійні органи. У статті 11 вказується, що реєстрацію політичних партій здійснює Міністерство юстиції України і тільки після реєстрації політична партія набуває статусу юридичної особи.
  • Стаття 14 ЗУ «Про об'єднання громадян» від 16 червня 1992 року N 2460-XII говорить, що легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. 

Жодна з вище перелічених дій не була зроблена у подальшому керівником ________________партії. 

Згідно Статті 24 Закону про партії, у разі невиконання політичною партією вимог цього Закону, виявлення протягом трьох років з дня реєстрації політичної партії недостовірних відомостей у поданих на реєстрацію документах, не висування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва. Інші підстави для анулювання реєстраційного свідоцтва не допускаються. 

Рішення Верховного Суду України про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії. 

Рішення яке прийняте ______________________ має бути визнано недійсним. З недійсності розпорядження випливає недійсність існування __________________ партії. 

Враховуючи наведене та керуючись 24 Закону України "Про політичні партії України», п. 3 ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 1, 2, 12, 15 Господарського процесуального кодексу України, 

ПРОСИМО: 

1. Визнати незаконним рішення ____________________ про реєстрацію ___________партії, як юридичної особи., яке знаходиться за адресою: ________________ 

2. Зобов'язати ______________________ звернутися до Верховного Суду України з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва _________________ партії.

Обновлено 14.10.2011 20:38

О Нас

Наша компания предоставит Вам квалифицированную правовую помощь в кратчайшие сроки.

Мы поможем решить любой вопрос по вашему делу !

Актуальные сведения

Генпрокуратура Украины возбудила против экс-главы «Нафтогаза» Олега Дубины уголовное дело о превышении полномочий при подписании газовых контрактов с Россией.

Контакты

  • Адрес: Россия, г. Москва, Олимпийский пр. 16, стр. 1, офис 648
  • Тел: +7 (915) 224-14-42
  • Email: [email protected]
You are here Полезные материалы Исковые заявления Недействительность регистрации партии